מתחם שוק הפשפשים מדהים אותי כל פעם מחדשסמטאות גדושות באנשים מכל הגילאים פוקדים את בתי הקפה והמסעדות מידי ערבובעודי צועד ברחוב עפפה אותי תחושה שאני בכלל מסתובב בעיירה בארץ רחוקהשולחנות מכוסים מפות פיפיטה אדומות סימנו לי שהגעתי ליעד – איטליה.

התיישבנו על הבר ואחרי צ׳ייסר של לימונצ׳לו מעולה הזמנו קצת אוכל… קרפצ׳יו דג ומעליו רוטב המורכב מצ׳ילי ירוקויניגרט תפוזים ובזיליקוםריזוטו פיטריותפיצה מרגריטה עם תוספת אננס ופפרדלה עם עגבניותארטישוקיםשום קונפיחמאה ויין לבן.

קרפצ׳יו הדג היה טעים אבל לטעמי בכמה פעולות פשוטות המנה הזאת יכולה להשתדרג פלאיםדבר ראשון הוא היה פרוס דק מדיממש דפים שקופיםלדעתי פריסה עבה יותר הייתה מחמיאה לדג ואפשר היה לחוש טוב יותר את הבשר שלודבר שני רצוי להגיש אותו עם חצי לימון/ליים בשביל שמי שהולך לאכול את המנה יהנה לתת סקוויז של רעננות וחמיצות רגע לפני הביס וגם נגיעת מלח ים לא הייתה מזיקה במקרה הזה.

קרפצ'יו דג קרפצ'יו דג

הריזוטו היה מעולההשילוב של פטריותאפונה וחמאה הוא שילוב מנצחטיפה יותר מדי אל דנטה אבל כל אחד והאל דנטה שלו.

ריזוטו פטריות copyריזוטו פטריות

שתי המנות העיקריות היו פגזהפיצה הייתה יפייפיהדקה וקריספיתכזאת שאתה רוצה לטרוף בשנייה שאתה רואה אותה ומנת הפפרדלה הייתה המנה הטובה ביותר בארוחהפסטה עבודת יד עם עגבניות בחיתוך גסארטישוקיםשום קונפייין לבן ופרמזן יצרו טעמים שקשה להפסיק לאכול.

פפרדלה ספוריטו פפרדלה ספוריטו

קינחנו בטרמיסו שהיה מקפא בחלקו העליון שאני פחות אהבתי וקומפוט פירות עם גלידת וניל שהיה קינוח נחמד.

טרמיסו טירמיסו

פירות עם גלידת ונילפירות עם גלידת וניל

האיטלקיה בפשפשים מסעדה טובהחלק מהמנות מעולות וחלקן לא מלוטשות עד הסוף אבל אם יבוא לי פתאום פסטה או פיצה ואהיה בסביבה אין לי ספק שאחזור לשם בשמחה.

מנה מומלצת – פפרדלה ספוריטו

// רון ליניאל