אני והמסתורית קבענו לארוחת ערב. במקרה בחרנו את אחד הלילות הגשומים אבל גשם זה אווירה, במיוחד כשזה קורה בקיטשן מרקט וכשאנחנו מתיישבות בשולחן, מול חלונות שקופים שדרכם אפשר לראות את הגלים נשברים.

אני יודעת מה אתם חושבים, ללכת עם חברה למקום רומנטי כזה? אז כן, כי חוץ מזה שהיא חברה אמיתית, הערב הזה הוא לזכר התקופה שהייתי רווקה והיא הייתה שם בשבילי, במיוחד כשותפה לאכילה במסעדות גורמה.12633763_1012080588829724_5821408622948888358_o

ידענו לבוא למקום הנכון לחגוג חברות טובה בארוחה טובה. המנה הראשונה שאיתה פתחנו הייתה מנת קרם תפוחי אדמה – מזמן לא לקחתי ביסים כל כך קטנים כמו כשאכלתי את המנה הזאת, לא כי לאכול לאט זה לאכול בריא, אלא כי לא רציתי שהתענוג הזה יסתיים.

קרין היא החברה הזאת שאפשר לאכול איתה הכל מהכול. היא לא מפחדת מטעמים, היא לא מפחדת לנסות, ושתינו ראינו דבר או שניים כשמדובר בצילחות. אבל המנה הזאת, המנה הזאת הצליחה להפתיע אותנו. לא ציפינו לקרקר בתוך סלע שינחת לנו על השולחן וירסק לנו את הלב. את הקרקר פצענו פעם אחרי פעם וטבלנו בביצה רכה, קרם מפטריות פורצ'יני, קרוטוני בריוש וקצף פרמז'ן (44), מנה מיוחדת שגרמה לי לשלוח לקרין הודעה בבוקר למחרת ולמרר בבכי כי הבטן שלי רעבה והיא התרגלה לטוב ביותר.

אפקט ההפתעה אפקט ההפתעה

לוקחות נשימה עמוקה, מנסות להפנים את פאר היצירה בזמן שמנה נוספת מגיעה לשולחן. הפעם אלו פרוסות טונה טרייה בין ירקות שונים עם ויניגרט, יוזו, איולי אסייתי, אפונת וואסבי וכוסברה – המנה הזאת הייתה כמו לחפש את המטמון ויכולנו להמשיך לחפש לנצח (59).

לחפש את המתכון - מנת הטונה לחפש את המתכון – מנת הטונה

השתדלנו להשאיר מספיק מקום למנות העיקריות – ניוקי בפטריות יער, שימאג'י ושמפיניון. חשבתי שאולי לא כדאי לבחור בניוקי, מנה יחסית כבדה, ולמרות שאני חובבת פטריות מושבעת לא ידעתי אם מכל התפריט זאת הבחירה הנכונה. התייעצות קטנה עם המלצרית השכיחה לי את התהיות – כל מה שהיא הייתה צריכה להגיד זה "ניוקי טבעוני שנעשה במקום", עוד לא טעמתי כזה וכנראה שכאן מתחולל כל הקסם (84). המנה העיקרית השנייה שהזמנו הייתה סינטה בגריל עם בצלים צלויים וחסה צרובה בחמאה (108) – בזמן שאני זוללת עד לחתיכה האחרונה, קרין זרקה לאוויר "מעניין מה פספסנו בתפריט?", אבל זה כבר לפעם הבאה.

מנת הניוקי - כל הפאר, הפטריות והאושר מנת הניוקי – כל הפאר, הפטריות והאושר

הצלחות הריקות התפנו מהשולחן ואנחנו התפנינו לתפריט הקינוחים – הזמנו מוס פרלינה עם בננות מקורמלות, רוטב קרמל, טופי ושטרויזל בוטנים, שהיה כל כך מתוק שהיה אפשר לסיים אתו את הערב, אבל אז הגיע האייריש קרים בתוך צדף ולא הצלחנו לעמוד ביופי ובאפקט ההפתעה – ביס אחד מכדור השוקולד האלכוהולי הזה גורם לך לחמימות בלב.

הפרלינה copyהפרלינה

בינתיים הגשם בחוץ המשיך להתחזק בדיוק כמו החברות ביני לבין קרין במהלך השנים. תוך כדי הריצה לרכב אני חושבת לעצמי כמה מזל שמצאתי חברה כמוה. אני מסוגלת לראות אותנו גם בגיל חמישים ממשיכות לחלוק אחת עם השנייה מטעמים של החיים, ויום אחד, כשנהיה גדולות, נארח אחת את השנייה במטבח שנותן השראה בדיוק כמו הקיטשן מרקט.

// לירז אפרתי